kail's blog

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Teoria bublin ...

Trosku rozobriem moj posledny clanok a pozriem sa na system akym mozno objavit pre nas nove veci ...

Pre tento ucel, trochu poznaceny stylom, akym sa posledne obdobie vyjadrujem, si svet rozdelime do navzajom pretinajucich sa mnozin - bublin. Vopred upozornujem, ze na konci clanku sa nenachadza ziaden prevratny objav, posuvajuci nieco niekam, takze ho necakajte. Ludia ziju, alebo aspon ja to tak vnimam a v pripade, ze mate uplne iny pohlad na svet, tak si to neberte az tak osobne ;), v niekolkych svojich bublinach, ktore poznaju a kde stretavaju ludi, veci ci miesta (pripadne aj nejake tie menej hmotne veci ... napriklad virus chripky).

Takze si predstavime, ze v nejaky nas pekny den si tak ’brouzdame’ po jednej z nasich bublin (skoro som zabudol, kazdy z nas ma pochopitelne ine rozdelenie sveta na bubliny a to sa nemusi zhodovat) a zrazu nas uder zivota smari na jej kraj. Kedze steny bublin nie su uplne pevne, vykukneme za membranu a zbadame nieco, co sa nam aj celkom pozdava ... ale je to v neznamej bubline. Skusime sa naciahnut, ulapime novu vec, skumame, 4x otocime a raz zahryzneme a bum - objavime ju a jej prostrednictvom aj novu bublinu a razom si rozsirime obzor.

Samozrejme, ze na kraj bubliny sa nemusime dostat vylucne svalnatou rukou vyssej moci. Su jedinci, ktori v chvilkach volna bezhlavo behaju z bubliny do bubliny a metaju sa rozmanitym sposobom do membran dufajuc, ze niektora povoli. Ini naopak stravia volny cas zvysovanim fyzickej odolnosti a chodia vylucne v strede bubliny s nizko polozenym taziskom, aby ich ziaden uder nahodou neodoslal k nenavidenemu okraju.

K teorii vzniku, alebo skor objavenia, novej privatnej bubliny sme si teda uz nieco povedali a bolo by nemudre nespomenut ako je to so zanikom bublin, alebo opat asi radsej o zabudani. Tato cast prelomovej teorie bublin je velmi lahko nahliadnutelna - proste niektore bubliny sa nam casom znepacia a prestaneme tam chodit. Po case zacne na vchode do tychto bublin rast pavucina, ktora sa postupne zosilnuje az moze prerast do novej membrany. Rychlost obnovovania membrany je opat individualna, niektorym ju zasiva ujo Alzheimer, u inych zase nie a nie vzniknut.

Nuze a pokial medzi Vami nie je neuveritelna vacsina takych, co by si chceli zorganizovat napriklad majstrovstva vo vrhu svojej telesnej schranky do membrany, tak mozem s kludom povedat, ze sa teoria bublin odoberie na vacsi odpocinok (pozor, nemylit si s vecnym odpocinkom ... vedie to k neprijemnym situaciam), kym opat niekto nenarazi vo svete na nieco, co by islo krasnou a este neobjavenou teoriou bublin popisat.


Filozofické úvahy | stály odkaz

Komentáre

  1. jeeej
    prave som si predstavila seba v bublinach.. :) celkom prijemna predstava, na tom by sa dala zalozit relaxacia.. :)
    publikované: 04.01.2007 08:53:29 | autor: malazaba (e-mail, web, neautorizovaný)
  2. diky ;)
    diky, to ma veru nenapadlo ... ale mas pravdu, viem si naozaj zivo predstavit ako sedi skupinka ludi a mila pani vpredu upokojujucim hlaskom hovori: "Preneste sa do svojej bubliny pokoja ... " ;))
    publikované: 04.01.2007 18:58:37 | autor: kail (e-mail, web, autorizovaný)
  3. http://sygon.blog.sk/
    Bubliny sú strašne fajn, rozmýšlam ku ktorej bublinoidnej skupine patrím. Čiastočne určite veľmi často do tej v strede a v bezpečí, parádne vnútri levitujúcej. Občas mi ale nedá a nakuknem do okoloidúcich . Niektoré ma ale zaujmú aj na diaľku a dovtedy vysielam, poď bližšie až kým sa sama nepriblížia , zväčša pri mne chvíľu podbudnú :) . Bublinčatá z toho ale nie sú. Odoberám sa do snového vákua. Každopádne pekná haluz. Chvíľami som síce mala pocit, že lietaš v nejakých matematických priestoroch...ale ktohovie
    publikované: 01.02.2007 03:03:51 | autor: sygon (e-mail, web, neautorizovaný)
  4. .
    sorry som sa od unavy netrafila s tym linkom :))) nieze by som mala potrebu sa zviditelnov. Musim asi uz spat.
    publikované: 01.02.2007 03:04:43 | autor: sygon (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.



Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014